Αγιασμός- Έναρξη Σχολικού Έτους

Συντάκτης: Πάνου Δημήτριος, Εκπαιδευτικός ΠΕ70

Αγαπητοί γονείς και Κηδεμόνες

Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας Σχολικής χρονιάς 2020/ 2021 θα γίνει τη Δευτέρα 14/9/2020 στις 11.30. Παρακαλούμε τα παιδιά να έρθουν στο Σχολείο κανονικά στις 8.15. Μέχρι την τέλεση του Αγιασμού στις τάξεις θα γίνει συζήτηση για τους κανόνες καθαριότητας, υγιεινής και λοιπών μέτρων προστασίας με βάση τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, θα ενημερωθούν τα παιδιά για το ωρολόγιο πρόγραμμα της εβδομάδας, θα μοιραστούν οι μάσκες, τα παγούρια (εφόσον έχουν φτάσει ήδη στο Σχολείο) καθώς και τα βιβλία της νέας σχολικής χρονιάς. Παρακαλούμε για την έγκαιρη προσέλευση των μαθητριών/ μαθητών. Τα παιδιά θα πρέπει να έχουν  απαραίτητα μαζί τους μάσκα. Καλό είναι να έχουν και την τσάντα τους για να βάλουν μέσα τα βιβλία που θα τους δοθούν.

Για υγειονομικούς λόγους παρακαλούμε οι γονείς να παραμείνετε έξω από την αυλή του Σχολείου.

Σας ευχόμαστε Καλή Σχολική Χρονιά!!!