Περιμένοντας τα πρωτάκια μας …

Αγαπητοί γονείς
Σας ενημερώνουμε ότι για το σχολικό έτος 2016-2017 , στην Α΄ τάξη Δημοτικού εγγράφονται τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το έτος 2010 .
Οι εγγραφές  θα πραγματοποιηθούν  στο σχολείο μας από 1η  έως  21η  Ιουνίου  (ώρες: 08.30- 14:00) εκτός από  την Τρίτη 7  Ιουνίου που το σχολείο μας θα πραγματοποιήσει την ημερήσια εκδρομή του, την Παρασκευή  17 Ιουνίου , ημέρα Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας  και τη Δευτέρα 20 Ιουνίου που το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω της εορτής του Αγίου Πνεύματος.
Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή μαθητών στο Δημοτικό σχολείο μπορείτε να τα δείτε επιλέγοντας το διπλανό άρθρο με τίτλο:  Εγγραφές μαθητών  στα Δημοτικά σχολεία.
Στην περίπτωση που υπάρχει ενδιαφέρον  φοίτησης του μαθητή στο ολοήμερο πρόγραμμα θα απαιτηθεί απο το γονέα η υποβολή της σχετικής αίτησης η οποία θα δοθεί προς συμπλήρωση από το σχολείο.
Με πολλή  χαρά λοιπόν περιμένουμε τα»πρωτάκια μας» να ξεκινήσουν τη μαθητική τους διαδρομή στο σχολείο μας.
                                                                                                         Απο τη διεύθυνση του σχολείου