ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΛΟΓΩ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ

Συντάκτης: Πάνου Δημήτριος, Εκπαιδευτικός ΠΕ70

Με απόφαση του Δημάρχου Καβάλας, Θόδωρου Μουριάδη, τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Καβάλας, καθώς και οι Παιδικοί και Βρεφονηπιακοί του Νομικού Προσώπου, θα παραμείνουν κλειστά τη Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2021, λόγω της έντονης χιονόπτωσης, του ολικού παγετού και των χαμηλών Θερμοκρασιών που επικρατούν στην περιοχή μας.
Τα μαθήματα, όπως προβλέπει το ΦΕΚ 4264/30-9-2020, θα πραγματοποιηθούν κανονικά, με τη μέθοδο της τηλεκπαίδευσης.

Κατά συνέπεια, για αύριο Δευτέρα 15/2/2021 αλλά και για όσες ημέρες τα σχολεία παραμείνουν κλειστά λόγω κακοκαιρίας τα μαθήματα θα γίνονται κανονικά με το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης που ακολουθούσαμε και στην περίοδο του lockdown. Θα σας αποστείλουμε, αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, εκ νέου, το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης στo προσωπικό σας ηλεκτρονικό ταχυδρομείο ( e mail)