ΒΑΘΜΟΙ 2ου ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας, σας ανακοινώνουμε ότι :

α) Την Τετάρτη 21 Μαρτίου 2018  στις 13.15 θα δοθούν οι βαθμοί του 2ου τριμήνου για τους μαθητές και τις μαθήτριες των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄. Σας παρακαλούμε να προσέλθετε για να τους παραλάβετε.  Την ίδια ημέρα για τις «μικρές» τάξεις ( Α΄ και Β΄ ) θα σας γίνει προφορική ενημέρωση για την πρόοδο των παιδιών σας. Οι βαθμοί θα δοθούν και η ενημέρωση θα γίνει από τους δασκάλους στην αίθουσα της κάθε τάξης εκτός του τμήματος Β2 που λόγω της λειτουργίας του Ολοημέρου τμήματος η ενημέρωση θα γίνει στο γραφείο του συλλόγου διδασκόντων. Όσοι γονείς  δεν μπορούν να προσέλθουν στις 13.15 μπορούν να έρθουν στην ώρα του διαλείμματος  ( 09.40 – 10.00 ή 11.30 – 11.45 ή 12.25-12.35 ) τηρώντας όμως αυστηρά τις παραπάνω ώρες προσέλευσης. Σε αυτή την περίπτωση οι βαθμοί δεν θα δοθούν στην αίθουσα της κάθε τάξης αλλά στο διάδρομο έξω από  το γραφείο διδασκόντων.

β) Την ίδια ημέρα Τετάρτη 21 Μαρτίου 2018  από  τις 10.00 στον πρώτο όροφο  του κεντρικού κτιρίου του σχολείου μας θα λειτουργήσει για συνεχόμενη χρονιά Πασχαλινή αγορά (bazaar) με πανέμορφες λαμπάδες   που με πολλή αγάπη ετοίμασαν εκπαιδευτικοί του σχολείου μας μαζί με  γονείς των μαθητών μας. Αγοράζοντας τις Πασχαλινές λαμπάδες στηρίζετε οικονομικά το σχολείο μας και το βοηθάτε  να γίνει καλύτερο. Όλα τα έσοδα από την εκδήλωση αυτή θα διατεθούν για την αγορά υλικοτεχνικού εξοπλισμού και εποπτικών ειδών που θα βοηθήσουν στο εκπαιδευτικό έργο.  Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα και θα αποδείξει πως ακόμα και στην εποχή της οικονομικής κρίσης «όλοι μαζί» εκπαιδευτικοί και γονείς μπορούμε να κάνουμε το σχολείο μας καλύτερο.

Πατεράκης Νικόλαος