ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Αγαπητοί γονείς

Σας ανακοινώνουμε ότι η σχολική μας εορτή για την επέτειο της Εθνικής εορτής της 28ης Οκτωβρίου 1940  θα γίνει την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου και ώρα 08.15 – 09.45 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας. Μετά το τέλος της εορτής τα παιδιά θα αποχωρήσουν από το σχολείο ενώ δεν θα λειτουργήσει το Ολοήμερο τμήμα του σχολείου .

Το πρόγραμμα της εορτής το οποίο επιμελήθηκε η δασκάλα της Δ1 τάξης κ. Πορφυριάδου Αγαθή είναι το παρακάτω:

1.Ομιλία από τη δασκάλα της Δ1 τάξης                                  6.»Ο Μουσολίνι υπνοβάτης»

κ. Ελένη Ρούμκου.                                                                            (θεατρικό από την Δ1 τάξη)

2.»28η Οκτωβρίου»                                                                7. «Ψηλά τα χέρια Χίτλερ»

(θεατρικό από την Γ1 τάξη)                                                         (θεατρικό από τις τάξεις Δ1 και Δ2 )

3.Κορόιδο Μουσολίνι                                                                     8. Ενός λεπτού σιγή.

(τραγούδι από τη  χορωδία)                                                            9.  Εθνικός ύμνος.

4.» Το ΟΧΙ του 19410″                                                                                                                   Πατεράκης Νικόλαος

(θεατρικό από την Γ2 τάξη)

5. Βάζει ο Ντούτσε τη στολή του.

(τραγούδι από τη  χορωδία)