Επιτυχίες στους αγώνες στίβου

Την Πέμπτη 19 Μαΐου το σχολείο μας με 5 μαθητές – αθλητές και 5 μαθήτριες – αθλήτριες  συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία  στους αγώνες «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» ΣΤΙΒΟΥ που διεξήχθησαν στο Δημοτικό Στάδιο Καβάλας «Ανθή Καραγιάννη».

Πιο αναλυτικά, η  Μαρία Τζιώγα συμμετείχε στο μήκος και πήρε την 1η θέση, η Φρόσω Μαυρουδή συμμετείχε στα 1.000μ. και πήρε τη 2η θέση, η Παναγιώτα Ρόκα συμμετείχε στο ύψος και πήρε τη 3η θέση, ενώ η  Φανή Κυριακίδου συμμετείχε στα 50μ. και πήρε τη 1η θέση στη σειρά της. Καλή παρουσία είχαν και τα υπόλοιπα παιδιά του σχολείου μας και πιο αναλυτικά η Ντουλελάρι Μπιάνκα στο μπαλάκι, ο Δημήτρης Χατζησάββας στο μήκος, ο Χρήστος Ματάκας στα 1.000μ., ο Μιχάλης Πατήρας στα 50μ. και ο Ευάγγελος Εκμεκτσόγλου στο μπαλάκι.

Συγχαίρουμε τα παιδιά μας για τις επιτυχίες και την προσπάθειά τους και τους ευχόμαστε ανάλογη συνέχεια.