Tο μίνι μπάσκετ άρχισε…

Το σχολείο μας συμμετέχει και φέτος με δυο ομάδες αγοριών και κοριτσιών στο πρωτάθλημα μίνι μπάσκετ που διοργανώνει ο Δήμος Καβάλας.

Την Κυριακή 20 Μαρτίου και στα πρώτα τους παιχνίδια στη φετινή διοργάνωση η ομάδα των αγοριών κέρδισε την ομάδα του δημοτικού σχολείου Φιλίππων με σκορ

26 – 7 ενώ η ομάδα κοριτσιών κέρδισε χωρίς να αγωνιστεί  την ομάδα του 2ου δημοτικού σχολείου Κρηνίδων που δεν  παρουσιάστηκε στο γήπεδο.

Με την ομάδα των αγοριών αγωνίστηκαν οι: Ματάκας Χρήστος, Χατζησάββας Δημήτριος, Παναγιωτίδης Μάνος, Ντέτσε Παύλος,  Εκμεκτσόγλου Ευάγγελος, Ζώραγας Αθανάσιος, Κοκούσης Γεώργιος Ιώβης Πέτρος, Δεληγιαννίδης Σάββας, Αποστολίδης Αλέξανδρος, και Ιωακειμίδης Βασίλης .

Η ομάδα των κοριτσιών παρουσιάστηκε στο γήπεδο με την παρακάτω σύνθεση χωρίς τελικά όπως είπαμε να αγωνιστεί:  Τζιώγα Μαρία, Μαυρουδή Φρόσω, Πατεράκη Μιχαηλία, Κάνε Αγγελική, Ντουλελάρι Μπιάνκα, Λαδοπούλου Μαρία, Στεφανίδου Άννα, Κλέβερ Χριστίνα και Ψωμοπούλου Μαρία.