ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ

Συντάκτης: Πάνου Δημήτριος, Εκπαιδευτικός ΠΕ70

Την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2016, από τις 10 πμ στον πρώτο όροφο  του κεντρικού κτιρίου του σχολείου μας θα λειτουργήσει Χριστουγενιάτικη αγορά (bazaar) με πανέμορφες χριστουγεννιάτικες κατασκευές  που με μεγάλη αγάπη ετοίμασαν εκπαιδευτικοί του σχολείου αλλά και γονείς. Παράλληλα, στον χώρο θα λειτουργεί και bazaar παιχνιδιών που τόσο απλόχερα και μεγαλόψυχα προσέφεραν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας.

Η παρουσία σας θα μας γεμίσει χαρά και θα μας τιμήσει ιδιαίτερα. Όλα τα έσοδα από την εκδήλωση αυτή θα διατεθούν για την αγορά υλικοτεχνικού εξοπλισμού- εποπτικών ειδών που θα βοηθήσουν στο εκπαιδευτικό έργο! Σας περιμένουμε να στηρίξετε έμπρακτα την προσπάθεια αυτή!

Την ίδια ημέρα- σε ώρα που θα σας ανακοινωθεί έγκαιρα- θα δοθούν από τους εκπαιδευτικούς- υπεύθυνους των τάξεων οι έλεγχοι προόδου για το Α΄ τρίμηνο.

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΑΓΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΑΣ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΜΑΣ ΧΑΡΑ, ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΙ ΑΓΑΠΗ! ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ… ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ… ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ…