ΕΝΑΡΞΗ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς

Σας ανακοινώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 στις 09:00 .

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες θα περάσουν στις τάξεις για να γνωριστούν με τους/τις δασκάλους/δασκάλες τους και να παραλάβουν τα νέα τους βιβλία . Για το λόγο αυτό τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μαζί τους και τις σχολικές τους τσάντες.

Μετά τον αγιασμό στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας θα γίνει ενημέρωση από τη διεύθυνση του σχολείου στους γονείς της Α΄ τάξης για θέματα λειτουργίας του σχολείου καθώς και στους γονείς που τα παιδιά τους θα φοιτήσουν στο Ολοήμερο σχολείο.

Τα παιδιά θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 10.00 ? 10.15

Από την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου ξεκινάνε κανονικά τα μαθήματα από τις 08.10 ? 13.15.

Από την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου ξεκινάει και η λειτουργία του Ολοημέρου τμήματος από τις 13.15 ? 15.00

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους μας , μικρούς και μεγάλους με υγεία και δύναμη

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου