ΕΝΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ!

Συντάκτης: Δημήτριος Ζ. Πάνου, Εκπαιδευτικός ΠΕ70

Μέσα σε κλίμα συγκίνησης έγινε σήμερα στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου μας η παράδοση και παραλαβή των καθηκόντων του επικεφαλής της σχολικής μας μονάδας από τον απερχόμενο Διευθυντή κ. Θεόδωρο Αντωνόπουλο στη νέα Διευθύντρια κ. Παναγιώτα Νεοκοσμίδου. Μετά από 6 χρόνια στο τιμόνι του 5ου Δημοτικού Σχολείου ο κ. Αντωνόπουλος επιστρέφει στην οργανική του θέση στο  Κέντρο Διεπιστημονικής Αξιολόγησης Συμβουλευτικής και Υποστήριξης Καβάλας. Θα θέλαμε, από το βήμα αυτό να ευχηθούμε στον κ. Αντωνόπουλο, στον αγαπητό μας Θεόδωρο να είναι γερός, δυνατός, πάντα άξιος και να συνεχίσει να προσφέρει από τη νέα του θέση στην εκπαίδευση και στους μαθητές τις υπηρεσίες του. Θα θέλαμε ακόμη, να καλωσορίσουμε θερμά τη νέα μας Διευθύντρια, την κ. Παναγιώτα Νεοκοσμίδου, στο Σχολείο μας, να της ευχηθούμε Καλή Επιτυχία στα νέα της καθήκοντα και να τη διαβεβαιώσουμε ότι όλοι μας, εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς θα είμαστε στο πλευρό της σε ό,τι χρειαστεί, για να μπορέσει το Σχολείο μας να συνεχίσει να αποτελεί έναν φάρο γνώσης και πολιτισμού στην πόλη μας, όπως με επιτυχία κάνει στα 110 χρόνια λειτουργίας του!