ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2021- 2022, ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Συντάκτης: Δημήτριος Ζαχ. Πάνου, Εκπαιδευτικός ΠΕ70

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13/9/2021 τα παιδιά θα προσέλθουν στο Σχολείο κανονικά (8.00 π.μ) με πιστοποιητικό αρνητικού self-test. O Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα τελεστεί στις 8.15. Τα παιδιά θα παραλάβουν τα βιβλία τους κι αφού ενημερωθούν σχετικά με τα υγειονομικά πρωτόκολλα που θα ισχύουν θα αποχωρήσουν από τον χώρο του Σχολείου. Ειδικά για τις μαθήτριες/ μαθητές της Α΄Δημοτικού με το πέρας του Αγιασμού οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί θα ενημερώσουν τους γονείς σχετικά με τη φοίτηση των παιδιών τους. Από την Τρίτη 14/9/2021 τα μαθήματα αρχίζουν στις 08.15 π.μ. και λήγουν για το πρωινό πρόγραμμα στις 13.15 και για το ολοήμερο τμήμα στις 15.00. Σας υπενθυμίζουμε ότι κατά τη διάρκεια λειτουργίας του Σχολείου απαγορεύεται αυστηρά η είσοδος σε όλους τους γονείς.

Από τα φαρμακεία και μέχρι τις 17/9/2021 μπορείτε να προμηθευτείτε 6 self tests για τις 3 πρώτες εβδομάδες από το άνοιγμα των Σχολείων.

Καλή σχολική χρονιά!!!