ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ- ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Συντάκτης: Πάνου Δημήτριος, Εκπαιδευτικός ΠΕ70

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 13.20 θα δοθούν από τους εκπαιδευτικούς  των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄και ΣΤ΄ οι έλεγχοι προόδου  για το Α΄τρίμηνο . Επίσης, οι εκπαιδευτικοί των τάξεων Α΄και Β΄ θα  σας ενημερώσουν προφορικά για την πρόοδο των παιδιών σας  καθώς για τις δύο πρώτες τάξεις δεν υπάρχει περιγραφική ή αριθμητική αποτύπωση της προόδου. Σας υπενθυμίζουμε ότι οι γονείς των μαθητριών- μαθητών των τάξεων Γ΄και Δ΄παραλαμβάνουν ελέγχους με περιγραφική  αξιολόγηση (Α– Άριστα, Β– Πολύ καλά, Γ– Καλά) και οι γονείς των  μαθητριών- μαθητών των τάξεων Ε΄και ΣΤ΄ παραλαμβάνουν ελέγχους με περιγραφική  αξιολόγηση και βαθμολογία ( 10 ή 9-  Άριστα, 8 ή 7– Πολύ Καλά, 6 ή 5– Καλά).

Η παρουσία σας είναι απαραίτητη.